Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0.
Ви можете прокрутити до кінця та залишити відгук. Пінги в даний час не допускаються.
Ви повинні авторизуватися, щоб залишити коментар.
Ви повинні авторизуватися, щоб залишити коментар.
Психологія почуттів. Кохання і закоханість
Зобов'язання. Моральний аспект любові. Означає готовність до спільного вирішення проблем. Цей аспект базується на повазі почуттів і думок коханого, інтелектуальних здібностей і моральних якостей, його авторитету і гідності. Коли люди щиро люблять, грань між повагою і захопленням стирається. До слів партнера прислухаються, а думка коханого (коханої) стаєвиз начальною. Всі рішення приймаються спільно. Повага – гарант відданості і довіри в парі.
Близькість. Емоційна частина любові – близькість, тепло дружби, єднання. Любов тісно пов'язана з дружбою, в основі якої загальні цілі, погляди, уподобання. У закоханих дружба може досягти свого максимуму за рахунок єдності й інтимності, коли приватне стає загальним і навпаки. Це співпереживання і радість за коханого, насолоду від того, що бачиш і чуєш об'єкт обожнювання, відчуваєш його запах і дотик. Дотики замінять слова, передають почуття приховані від інших.
Пристрасть. Фізична складова любові, що заснована на сексуальній поведінці, порушенні й потязі. Об'єкт любові стає найкрасивішим і бажаним, інші партнери вже не приваблюють.
Всі аспекти психології кохання однаково важливі для побудови і розвитку відносин. Існують їх різні комбінації, які характерні для різних видів любові. Але справжня ідеальна любо впоєднує в собі всі три складові приблизно в однакових пропорціях.
Щоб знайти справжню любов і зуміти відокремити її відзакоханості потрібно знати психологію взаємин.
Відмінні ознаки закоханості і любові в психології:
Використовуйте психологію любові для побудови міцних взаємин.
Практичний психолог, Орловська Т.О.