Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0.
Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.
Ви повинні авторизуватися, щоб залишити коментар.
Ви повинні авторизуватися, щоб залишити коментар.
Перший раз у перший клас
Новенькі рюкзаки, святкова форма, біленькі бантики та пишні букети квітів…. « Перший раз у перший клас», безумовно , це один із най хвилюючих моментів в вашому житті і звичайно в житті вашої малечі. Ця подія запам’ятовується на все життя, але й викликає спектр різноманітних емоцій у малюка, який ще вчора бавився в пісочниці, а нині має опанувати непросту науку спілкування з однокласниками та вчителями, призвичаюватися до нового режиму дня і разом зі шкільною формою приміряти новий соціальний статус – « учень».
За останні роки психологами проведено багато досліджень, спрямованих на виявлення особистісного потенціалу дітей шести – і семирічного віку. Результати показали, що шестирічні діти мають більші фізичні та пізнавальні здібності. Проте потрібно врахувати, що вони вирізняються підвищеною збудливістю, емоційністю, досить швидко втомлюються, нестійкою увагою. Вступ до школи і початковий період навчання викликають перебудування всього способу життя та діяльності дитини.
Для першокласника дуже важливо безболісно перейти від ігрової до навчальної діяльності. Шановні батьки для того, щоб ваш син чи донька пішли до школи охоче , треба подбати про те , щоб дні, які залишилися до 1 вересня , дитина дотримувалася певного режиму. Адже з початком навчання їй доведеться входити в нові рамки, повністю перебудовувати режим дня.
До 1 вересня потрібно підготувати не тільки портфель і шкільні приладдя. Малюк повинен бути готовий морально до нової обстановки, нових дітей і дорослих.
Період адаптації до першого класу в кожної дитини триває по-різному. Хтось звикає практично відразу, а комусь знадобиться досить довгий час, щоб стати школярем. Не поспішайте шукати винних в тому, що ваш малюк неохоче йде до школи. Проаналізуйте, можливо, саме ви припустилися помилки. На причини дезадаптації дитини в першому класі дуже часто впливають ось такі чинники : неадекватність самооцінки дитини, особистісні якості (агресивність, тривожність) особливості стосунків з однолітками, негативний виховний вплив сімї, що спричиняє недоліки підготовки до школи, мотиваційна незрілість.
Батьки, пам’ятайте ! Саме від вас залежить левова частка успіху вашої дитини у адаптації до шкільного навчання!!! Тому батькам першокласників пропоную до уваги декілька корисних порад.
1. Заздалегідь привчайте дитину до відповідного розпорядку дня.
2. У жодному разі не можна дозволяти собі некоректних коментарів про школу та її вчителів, особливо у присутності дитини. Малюку важко одразу сприймати авторитет вчителя.
3. Не перетворюйте дитину на засіб вашого самоствердження, на «річ», якою можна вихвалятися перед знайомими. Роздивіться у вашій дитині не продовження власного «Я», а окрему особистість.
4. Говоріть із дитиною щодня про всі дрібниці, про її відчуття від тих чи інших справ, про шкільне життя.
5. Ураховуйте побажання дитини. Адже до школи йде вона, а не ви.
6. Якщо ваш малюк хоче взяти до школи свою улюблену іграшку, - дозвольте! Дитинство після 1 вересня не закінчується.
7. Розповідайте малюкові про школу, про свій дитячий шкільний досвід.
8. Поясніть майбутньому першокласнику. Що необхідно навчитися готуватися до навчального дня: одягати форму, збирати рюкзак.
9. Відкладіть усі справи, візьміть на роботі відгул. Коли малюк вперше переступить поріг школи, ви маєте бути поряд з ним. Багато хто з батьків вважає, що подарунки цього дня робити не обов’язково. Між тим невеличкий подарунок підбадьорить вашого малюка і, з іншого боку, підкреслить важливість події.
що забули, що сама суть освіти дитини – створення
її щасливого життя. Адже саме щасливе життя – це те,
чого ми щиро бажаємо і своїм дітям, і собі.»
С. Харрісон