7 травня 2014 | Фоміна Віра

Екологія природи – екологія душі

                                                             Все задумано мудро в природі:

                                                             Жити всім нам у мирі та злагоді.

                                                             Бережімо річки, бережімо води,    

                                                             Як матусю рідну, бережімо природу!

                                                             Бережімо кожну квіточку й травинку

                                                             Бо ми всі  природи рідної частинка!

 

Екологічна ситуація, яка склалася у світі, постійно вимагає швидкої перебудови мислення людства і кожної конкретної людини, формування екологічної свідомості і екологічної культури.

Навчальні заклади відіграють провідну роль в екологічній освіті та вихованні підростаючого покоління. Вихованці нашої школи глибоко осмислюють екологічні процеси, явища, що відбуваються , усвідомлюють свій моральний обов’язок зберігати цілісність і чистоту довкілля. Не винятком були і цьогорічні заходи, проведені в рамках екологічної декади, що проходила в школі.

Екологічну культуру учнів ми формуємо насамперед під час вивчення предметів природничого та гуманітарного циклу. БезымянныйВодночас проводимо заходи, що сприяють вихованню бережливого ставлення до природи. Традиційними є акції «Парад квітів біля школи», «Птахи –вісники весни», «Замість ялинки – зимовий букет», «Збережи та нагодуй птахів», «Я хочу жити у чистому світі», «Посади дерево», «Рослини-лікарі».Саме участь учнів, батьків у проведенні таких акцій формують моральну відповідальність про збереження навколишнього середовища. Як приємно спостерігати за пташками, що прилетіли до годівнички за вікном, у якій є зернятка для поживи, за посадженим деревцем на пришкільній території, за заселеною шпаківнею –провісниками весни шпаками – і просто за красою матінки-Природи. БезымянныйЗазеленіли першими листочками саджанці горобини і  лип, висаджені учнями 7-А класу, які люб’язно надала мама Кумановської Поліни, учениці цього класу, Ірина Михайлівна Кумановська.

Уже до Всесвітнього дня Землі територія школи і прилеглих територій сяяла чистотою і порядком – побілені дерева, висаджені квіти та впорядковані клумби.

У школі діє екологічна агітбригада «Екос», члени якої пропагують принципи функціонування довкілля та взаємодії людини з ним, глибшого пізнання природи, примноження її багатств, участі у розв’язанні проблем що виникають.  БезымянныйЦього року виступ  агітбригади був присвячений збереженню першоцвітів, кількість видів яких постійно зменшується. Виступ екобригади у рамках декади екологічних знань переглянули учні 3-9 класів.

Члени просвітницької групи Горицька Вероніка і Шевчук Марія виступили перед учнями 1-6 класів з повідомленнями «Краса і неповторність планети Земля», учні 10 класу Маслюк Ярослав, Кулик Аліна розкрили проблеми екологічного змісту учням 7-11 класів.

Фойє школи заполонили екологічні листівки «Перепустка в природу»,у яких вихованці відобразили своє ставлення до природи. «Наша природа в небезпеці», «Заглянь у природу», «Навчаймося прекрасного і величного», «За життя без сміття», «А природа гірко плаче»  - питання, які розкрили діти через світ малюнка, збереження чистоти довкілля. БезымянныйНайкращими були листівки учнів: Горицької Вероніки, Коваленко Софії, Капітан Руслани, Білякової Олександри, Вдовик Юлії, Тютенко Анастасії.

З 2011 року школа є учасником Міжнародного проекту «Освіта для стійкого розвитку». Реалізація проекту здійснюється учнями 1-А, 5-А, 7-Б, 10 класів і спрямована на відновлення та збереження природних ресурсів та їх раціонального використання. Підсумком роботи цього року було проведення у 7-Б та 10 класах виховної години на тему «Сталий розвиток – стратегія людства»

Учні 1-4 класів підготували на виставку роботи з природного матеріалу та вторинної сировини.

Восьмикласники – юні орнітологи провели зустріч-змагання «Прилинула весна на крилах птахів». Команди «Ластів’ят» і «Зозульок» продемонстрували знання у царині птаства, спонукали учнів-болільників піклуватися про птахів та довкілля. Ініціативність, творчість, вдалий музичний супровід свята підготували команди під керівництвом капітанів Канівець Крістіни (8-А клас) і Роздобудько Анни (8-Б клас).Безымянный

Роль природи у житті людини, її вплив на господарську діяльність людини досліджували учні 7-х класів при проведені гри «Щасливий випадок» на тему «Земля – наш спільний дім». Упродовж п’яти геймів: «Екологічний штурм», «Ти – мені, я - тобі», «Темна конячка», «Народ скаже, як зав’яже», «Планета Земля –наш спільний дім» учасники розкривали екологічні проблеми України, уміння спілкування з природою. Перемогу отримали учні 7-А класу.

БезымянныйУ рамках екологічної акції до роковин Чорнобильської трагедії у міському парку культури та відпочинку учні школи Бритик Євгенія, Маслюк Ярослав, Биченко Володимир, Козлова Аліна, Кулик Аліна саджали дерева на території нижнього парку.

Нині ми, люди, почуваємося господарями на Землі. Проте, не завжди усвідомлюємо те, що чим більш заселяємо і освоюємо простори нашої планети, то більшої опіки потребує природа.

Весна! І вдома не сидиться,

А хочеться летіти ввись.

Душа радіє, веселиться…

До цього дива придивись

І серцем прихились, душею

Краси в природі скільки є!

Захоплюйся, милуйся нею,

Бо в ній усе життя твоє!

 

                                                                 Демиденко Н.В.,

                                                                 Подрушняк Л.І.,

                                                                  Цапенко А.І.,

                                                                  учителі біології, екології   


Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.