Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0.
Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.
Ви повинні авторизуватися, щоб залишити коментар.
Ви повинні авторизуватися, щоб залишити коментар.
Екологія природи – екологія душі
Все задумано мудро в природі:
Жити всім нам у мирі та злагоді.
Бережімо річки, бережімо води,
Як матусю рідну, бережімо природу!
Бережімо кожну квіточку й травинку
Бо ми всі природи рідної частинка!
Екологічна ситуація, яка склалася у світі, постійно вимагає швидкої перебудови мислення людства і кожної конкретної людини, формування екологічної свідомості і екологічної культури.
Навчальні заклади відіграють провідну роль в екологічній освіті та вихованні підростаючого покоління. Вихованці нашої школи глибоко осмислюють екологічні процеси, явища, що відбуваються , усвідомлюють свій моральний обов’язок зберігати цілісність і чистоту довкілля. Не винятком були і цьогорічні заходи, проведені в рамках екологічної декади, що проходила в школі.
Екологічну культуру учнів ми формуємо насамперед під час вивчення предметів природничого та гуманітарного циклу.
Водночас проводимо заходи, що сприяють вихованню бережливого ставлення до природи. Традиційними є акції «Парад квітів біля школи», «Птахи –вісники весни», «Замість ялинки – зимовий букет», «Збережи та нагодуй птахів», «Я хочу жити у чистому світі», «Посади дерево», «Рослини-лікарі».Саме участь учнів, батьків у проведенні таких акцій формують моральну відповідальність про збереження навколишнього середовища. Як приємно спостерігати за пташками, що прилетіли до годівнички за вікном, у якій є зернятка для поживи, за посадженим деревцем на пришкільній території, за заселеною шпаківнею –провісниками весни шпаками – і просто за красою матінки-Природи.
Зазеленіли першими листочками саджанці горобини і лип, висаджені учнями 7-А класу, які люб’язно надала мама Кумановської Поліни, учениці цього класу, Ірина Михайлівна Кумановська.
Уже до Всесвітнього дня Землі територія школи і прилеглих територій сяяла чистотою і порядком – побілені дерева, висаджені квіти та впорядковані клумби.
У школі діє екологічна агітбригада «Екос», члени якої пропагують принципи функціонування довкілля та взаємодії людини з ним, глибшого пізнання природи, примноження її багатств, участі у розв’язанні проблем що виникають.
Цього року виступ агітбригади був присвячений збереженню першоцвітів, кількість видів яких постійно зменшується. Виступ екобригади у рамках декади екологічних знань переглянули учні 3-9 класів.
Члени просвітницької групи Горицька Вероніка і Шевчук Марія виступили перед учнями 1-6 класів з повідомленнями «Краса і неповторність планети Земля», учні 10 класу Маслюк Ярослав, Кулик Аліна розкрили проблеми екологічного змісту учням 7-11 класів.
Фойє школи заполонили екологічні листівки «Перепустка в природу»,у яких вихованці відобразили своє ставлення до природи. «Наша природа в небезпеці», «Заглянь у природу», «Навчаймося прекрасного і величного», «За життя без сміття», «А природа гірко плаче» - питання, які розкрили діти через світ малюнка, збереження чистоти довкілля.
Найкращими були листівки учнів: Горицької Вероніки, Коваленко Софії, Капітан Руслани, Білякової Олександри, Вдовик Юлії, Тютенко Анастасії.
З 2011 року школа є учасником Міжнародного проекту «Освіта для стійкого розвитку». Реалізація проекту здійснюється учнями 1-А, 5-А, 7-Б, 10 класів і спрямована на відновлення та збереження природних ресурсів та їх раціонального використання. Підсумком роботи цього року було проведення у 7-Б та 10 класах виховної години на тему «Сталий розвиток – стратегія людства»
Учні 1-4 класів підготували на виставку роботи з природного матеріалу та вторинної сировини.
Восьмикласники – юні орнітологи провели зустріч-змагання «Прилинула весна на крилах птахів». Команди «Ластів’ят» і «Зозульок» продемонстрували знання у царині птаства, спонукали учнів-болільників піклуватися про птахів та довкілля. Ініціативність, творчість, вдалий музичний супровід свята підготували команди під керівництвом капітанів Канівець Крістіни (8-А клас) і Роздобудько Анни (8-Б клас).
Роль природи у житті людини, її вплив на господарську діяльність людини досліджували учні 7-х класів при проведені гри «Щасливий випадок» на тему «Земля – наш спільний дім». Упродовж п’яти геймів: «Екологічний штурм», «Ти – мені, я - тобі», «Темна конячка», «Народ скаже, як зав’яже», «Планета Земля –наш спільний дім» учасники розкривали екологічні проблеми України, уміння спілкування з природою. Перемогу отримали учні 7-А класу.
Нині ми, люди, почуваємося господарями на Землі. Проте, не завжди усвідомлюємо те, що чим більш заселяємо і освоюємо простори нашої планети, то більшої опіки потребує природа.
Весна! І вдома не сидиться,
А хочеться летіти ввись.
Душа радіє, веселиться…
До цього дива придивись
І серцем прихились, душею
Краси в природі скільки є!
Захоплюйся, милуйся нею,
Бо в ній усе життя твоє!
Демиденко Н.В.,
Подрушняк Л.І.,
Цапенко А.І.,
учителі біології, екології