Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0.
Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.
Ви повинні авторизуватися, щоб залишити коментар.
Ви повинні авторизуватися, щоб залишити коментар.
Ознайомлений – значить озброєний
У 1987 році Україна вперше зустрілась з проблемою Віл/СНІД. Ця хвороба розпочиналась для всіх несподівано, ніхто не мав уявлення, що це за хвороба.
Згодом, коли статистика захворювання збільшувалась з кожним роком і кожен день зникало з лиця землі більше 20 осіб, тільки тоді всі зрозуміли, наскільки ця хвороба небезпечна. «Чума ХХ століття» захопила майже всю планету, проблемою захворювання була тогочасна медицина.
Новини по телевізору лякали всіх, було боязко виходити на вулицю, спілкуватися з людьми. І лише зараз люди зрозуміли, що від СНІДу можна вберегтися, якщо дотримуватись певних правил.
З метою ознайомлення молоді з цією проблемою у нашому місті відбувся дводенний міжнародний тренінг, який проводився на базі гімназії ім. В.Т.Сенатора, були присутні учні та педагоги усіх шкіл нашого міста. Першого дня працювали лідери учнівського самоврядування – тренери просвітницьких програм, а другого дня – соціальні педагоги шкіл та викладачі курсу «Основи здоров’я». Представниками від нашої школи випала нагода бути мені та моєму класному керівнику Линник С.В. Головними гостями цього заходу були волонтер з США – Теодора та представник волонтерів з м. Черкас. Їм було цікаво, що думають про СНІД сучасні учні, представники молодого покоління, яке щонайбільше підлягає небезпеці зараження.
Спілкування з гостями було цікаве, насичене цікавими фактами, запитаннями, відповідями.
Під час тренінгу ми активно вели бесіду, висловлювали свою думку та брали участь у дискусіях. Нам захотілось дізнатись Ми побажали дізнатись про симптоми захворювання, шляхи лікування, про психічний та фізичний стан хворої людини.
Тренери в доступній формі пояснили, що ця хвороба прогресує дуже швидко, з кожним роком вірус розмножується .Цей вірус має чотири стадії:
І – «Гостра» ,під час цієї стадії уражуються Т-лімфоцити , але вони мають сили для відновлення.
ІІ – «Безсимптомний період», під час нього хвороба не проявляється взагалі, цей період може тривати декілька років.
ІІІ – «Не несе загрози»
ІV – «СНІД».
Коли нас запитали: «Що ви відчули, коли почули про цю проблему вперше?» Недовго думаючи, всі відповідали, що неспокій та страх швидко оволодівали серцями.
Інформація з надійних джерел твердить ,що жінки найбільш уразливіші, ніж чоловіки. Інфікована мати може народити здорову дитину, при медичному втручанні вірогідність збільшується до 98%.
Уражена людина може жити 10-15 років, якщо вчасно почати лікуватися ще на першому етапі захворювання.
Тож цей тренінг не пройшов для нас марно, ми дізнались багато нового, познайомились з новими людьми. Всі виходили під великим враженням та здивуванням. Зі слів тренерів, ми виявились найкращою групою. Як кажуть в народі: «Ознайомлений – значить озброєний!!!!!»