Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0.
Ви можете прокрутити до кінця та залишити відгук. Пінги в даний час не допускаються.
Ви повинні авторизуватися, щоб залишити коментар.
Ви повинні авторизуватися, щоб залишити коментар.
Від невідомого до відомого
З давніх-давен небо вражало уяву людей своєю загадковістю, але багато століть воно залишалось для них недосяжним, а тому священним. Вночі примарне сяйво зір зачаровувало людей, тому вигадка прадавніх астрономів об’єднала окремі зорі у фігури людей і тварин – так з’явились назви сузір’їв. Потім були помічені світила, що рухаються серед зір, - їх назвали планетами. Перші спроби пояснити таємничі небесні явища були зроблені у Давньому Єгипті та у Давній Греції ще на початку нашої ери, а єгипетські жерці склали перші карти зоряного неба.
Людина завжди хотіла літати в небі, як птах, а вдивляючись у темні глибини космосу, де таємничо мерехтять зорі, їй не давали спокою питання: «Чи самотні ми у Всесвіті? Чи є брати за розумом і які вони?»
Полинути в блакить земної атмосфери й ще далі в космос, пізнати, що там є та що там відбувається — ось до чого тисячоліттями прагнула людина.
З легенд давнини ми дізнаємося про перші спроби людини літати. Однією з них є легенда про Дедала та його сина Ікара.
Найталановитіший митець, скульптор Дедал, щоб визволитися з неволі вибрав для своєї втечі небо для цього він набрав пір'я, поскріплював його лляними нитками й воском і розпочав виготовлення чотирьох великих крил (для себе й сина Ікара). Батько дав поради синові щодо польоту. Вони одягнули крила на руки й злетіли. У швидкому польоті Ікар забув поради батька. Палаюче сонячне проміння розтопило віск, крила розлетілися в повітрі, і він упав зі страшенної височини в море та загинув.
А одним із перших, хто мріяв відвідати Місяць, був король Етан, який правив Месопотамією ще 2300 років тому до нашої ери. Як оповідає легенда, він вирішив здійснити міжпланетну подорож на спині могутнього орла. Проте коли орел піднявся за хмари, у короля запаморочилося в голові — і він упав на землю.
За легендами, здійснив політ у небо і прославлений полководець давнини Олександр Македонський . Він нібито запряг кількох голодних грифів і піднявся в небо. Спочатку Олександр бажав долетіти до «кінця світу», а вже потім — на Місяць. Проте йому не пощастило: піднявшись у небо, він побачив, що море згорнулося кільцями, мов гадюка, злякався цього й повернувся назад.
Здавна і наші предки тягнулися до зірок, до таємниць Всесвіту. Мабуть, оте нестримне бажання подолати земне тяжіння і бодай на мить зазирнути за межі прекрасної планети підштовхнуло і наших земляків до геніальних відкриттів. Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк, Костянтин Ціолковський, Сергій Корольов — особистості, які багато зробили, щоб людство проклало дорогу в космос.
А 12 квітня, у 1961 році Юрій Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше в світі здійснив орбітальний політ навколо Землі, і тим самим відкрив епоху пілотованих космічних польотів. Політ тривав 108 хвилин, із них 55 хвилин космонавт перебував у невагомості.
Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху. Варто пам'ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди.
Тому навчання астрономії в сучасній школі є основою для формування в учнів сучасного наукового світогляду, розуміння значення основних астрономічних понять і законів для вирішення практичних потреб суспільства, розвитку інтелектуальних здібностей і пізнавальних інтересів школярів.
Курс «Астрономія» який вивчають учні 11 класу спрямований на розвиток загальнокультурної компетенції, розуміння астрономічних явищ, із якими людина стикається в повсякденному житті , показує взаємозв’язок астрономічної науки з іншими природничими та технічними науками. І як підтвердження тому, що наші учні замислюються над своїм існуванням у Всесвіті, прагнуть дізнатися про навколишній світ більше є перемога учениці 11 класу Тютенко Анастасії у міській олімпіаді з астрономії .
Не дивлячись на те, що в цьому році виповнилося вже 54 роки з того дня, як вперше людина полетіла в космос, але і як твердять науковці розвиток цієї галузі ще тільки починається Отже, будемо впевнені, що наша держава не втратить ту нішу у світовій космонавтиці, яку вона до цього часу займала.