28 жовтня 2020 | Фоміна Віра

«Хочу стати знавцем музики»

Музична вікторина для учнів 5 – 8 класів

 

  1. Цей інструмент називають «королевою». Без нього не звучить симфонічний оркестр. Багато композиторів писали для нього сольні партії. Це був улюблений інструмент Ніколо Паганіні, Антоніо Вівальді.
  2. Й.Гайдн створив 104 симфонії, В.Моцарт – приблизно 50, а третій геній – лише 9 симфоній. Проте кожна з них – це нове слово в симфонічному мистецтві, новий зміст з утіленням ідей революції, свободи особистості, життєвої стійкості. Назвіть прізвище композитора.
  3. Цей танець виконували на кожному придворному балу. Відкриваючи бал, гості повинні були взяти участь в урочистій танцювальній ході, граційно присідаючи наприкінці фраз. Дами демонстрували свої зачіски та сукні.
  4. Попередник цього відомого танцю – австрійський народний танець лендлер, у якому партнери кружляють, в обіймах одне одного. Але навіть на його батьківщині, у Відні, на початку XIXст. діяла офіційна заборона виконувати його понад 10 хв. Танець називали «чуттєвим і непристойним». Його заборонив імператор Павло I. Сьогодні його називають «королем бальних танців
  5. Цей жанр музики з`явився на початку XX ст. Його характерними рисами є імпровізація, ритмічна свобода, вільне дихання мелодії.
  6. У літературі, музиці та інших видах мистецтва за часи їх існування склалися різні види творів. У літературі це – роман, повість, опоідання; в образотворчому мистецві – пейзаж, портрет, натюрморт; у музиці – опера, симфонія, кантата, ораторія... Напрям творів у межах одного якогось мистецтва називають французьким словом...
  7. Кращі музиканти світу служили цьому інструменту. Історія його створення сягає стародавніх часів. З XVIIIст. він з`явився в опері. П.І.Чайковський використав його в опері «Орлеанська діва» у сцені урочистої коронації Карла VII. Ми чуємо цей інструмент в опері Ш.Гуно «Фауст» (сцена в соборі). Дж.Верді в опері «Отелло» за допомогою цього інструмента імітує шум морської бурі. Для цього інструмента писав свої твори Й.С.Бах.
  8. У Давній Греції, за часів Піфагора, існував музичний інструмент, що називали монохордом. Це був довгий і вузький ящик, виготовлений зі спеціального дерева, із натягнутою зверху струною. Від нього залежали тембр і сила звука. З часом інструмент удосконалили. Він набув прямокутної форми, на одній з його сторін – клавіатура. Цей інструмент називали клавікордом. Якою є сучасна назва цього інструмента.
  9. Коли виник джаз?
  10. Де народилась рок-музика?
  11. Цього композитора називали «королем вальсу».
  12. Цю видатну співачку називали «маленьким горобчиком».
  13. Композитори – представники імпресіонізму.
  14. Улюблений інструмент Луї Армстронга.
  15. Напрям симфонічної музики, що поєднує риси європейського симфонізму із джазовими елементами.
  16. Музично-драматичний комедійний твір здебільшого розважального характеру, у якому співи й танці поєднані з розмовним діалогом.
  17. Народна й сучасна французька естрадна пісня.
  18. Одноголосний камерний вокальний твір з інструментальним супроводом.
  19. Урочиста пісня, офіційний національний символ держави.
  20. Улюблений інструмент Ф.Шопена.

 

Керівник гуртка – Мехеда В.М.

Відповіді висилати на електронну пошту linamex81@gmail.com


Роздрукувати статтю
Категорія: Новини школи
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете прокрутити до кінця та залишити відгук. Пінги в даний час не допускаються.