Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0.
Ви можете прокрутити до кінця та залишити відгук. Пінги в даний час не допускаються.
Ви повинні авторизуватися, щоб залишити коментар.
Ви повинні авторизуватися, щоб залишити коментар.
День української писемності та мови
Традиційно листопад гостинно зустрічає тих, хто любить і шанує рідне слово.
9 листопада в історії українського народу – знаменна дата, якій і приурочено тиждень української писемності та мови. Упродовж цього періоду проведено цікаві і різноманітні заходи. Під час проведення шкільного зібрання учні 10 класу ознайомили не тільки із скорботним календарем, а й цікавими фактами про рідну мову . А учні 1-4 класів прийшли до висновку: «Кожен із нас має гордитися своєю мовою, адже вона того варта!». Для молодших школярів учителі початкових класів у рамках свята «Слово до слова» провели конкурс на кращий оберіг «Молитва за Україну».
Для учнів 5 класів проведено бібліотечний урок «З історії друкованого слова» та конкурс "Юний мовознавець".
Квести, конкурси, вікторини – і пізнання невідомого, і гарний настрій. А флешмоб «Із бабусиної скрині. Колорит національного костюму», проведений для учнів 5-11 класів, дав можливість не тільки насолодитися родзинками вишиванок, рушників, хусток, плахт, не тільки любуватися вправністю українських майстринь, а і зануритися в історію елементів українського одягу.
Поетичний жовтень крокує Україною… І гість нашої школи –А. Горбівненко – залишив у душах учнів незабутні враження. Його твори – ліричні та гумористичні – викликали непідробні емоції та роздуми.
Учні 7-8 класів під час проведення години спілкування «Скарбниця рідної мови» занурилися у минуле мови та пройнялися бажанням і збагачувати словниковий запас, і дбати про культуру мовлення – тобто стати гідними носіями багатства, переданого батьками.
Традиційно напередодні Дня писемності та мови відбулося урочисте відкриття І етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика і учні 3-11 класів узяли участь у виконанні творчих завдань. Сподіваємося, що переможці гідно представлять Нашу Першу на ІІ етапі конкурсу.
У цьому навчальному році у закладі вперше організовано проведено написання Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності, у якому взяли участь і педагоги школи, і учні 6, 8-11 класів.
І педагоги, і учні Нашої Першої з повагою ставляться до рідного слова, пам'ятаючи, що без неї і народ - не народ, бо це - наша духовність:
Коли забув ти рідну мову,
Яка б та мова не була, -
Ти втратив корінь і основу,
Ти обчухрав себе дотла (Д.Білоус).
Завершальним етапом у проведенні тижня української мови та писемності став фотовернісаж «Любимо і шануємо рідну мову».
Гончаренко Н.С.,
учитель української мови та літератури