:: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 :: :: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І - ІІІ ступенів №1 :: 2025-03-27T08:48:29Z http://www.nasha-persha.org.ua/feed/atom WordPress Фоміна Віра <![CDATA[Правила поведінки під час весняних канікул]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=24690 2025-03-27T08:48:29Z 2025-03-27T08:47:14Z

]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[Пам’ятка учасника НМТ: що робити на тестуванні]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=24686 2025-03-24T15:23:48Z 2025-03-24T15:23:48Z Основна сесія національного мультипредметного тесту відбудеться з 14 травня до 25 червня.

 

Пропонуємо учасникам тестування алгоритм дій, ознайомлення з яким допоможе дізнатися про правила проведення тесту, відчути впевненість та комфорт при відвідуванні екзаменаційного центру. 

Допуск до екзаменаційного центру

Для допуску до тимчасового екзаменаційного центру учасник тестування має пред’явити паспортний документ та сертифікат, який можна роздрукувати з інформаційної сторінки самостійно напередодні тестування.

Також необхідно мати запрошення. Воно, як і сертифікат, може бути в онлайн-форматі, тобто учасник іспиту може завантажити запрошення на телефон і пред’явити для входу в ТЕЦ у такому вигляді.

Кожен учасник тестування має право взяти з собою в аудиторію прозору пляшку води, поживний перекус (бутерброд, батончики, горішки тощо) та ручку будь-якого кольору для роботи з чернеткою.

Допуск до екзаменаційних центрів припиняється за 5 хвилин до початку тестування, тобто о 9.55.

Вхід до аудиторії

На вході до тимчасового екзаменаційного центру учасника тестування зустрічатиме спеціаліст, який перевірить документи та повідомить номер аудиторії, де буде проходити тестування.

У центрах за межами України цей спеціаліст буде україномовним.

Списки з прізвищами та розподілом за аудиторіями, якщо їх буде декілька, будуть вивішені на вході до центру.

Учасник НМТ за вказівниками має пройти до вказаної аудиторії. В аудиторії фахівець центру вкаже місце за комп'ютером, яке має зайняти учасник тестування.

Інструктаж

Перед початком тестування протягом 5-7 хвилин інструктор в аудиторії проведе інструктаж, як проходитиме оцінювання та на що слід звернути увагу учаснику іспиту.

Фахівець нагадає, що під час тестування не можна користуватись мобільними телефонами, навушниками та іншими засобами зв’язку та технічними засобами.

Усі ці речі учасник тестування має залишити у спеціальному місці для особистих речей.

Також інструктор попередить, що учасник не може відкривати інші браузерні вікна, окрім того вікна, де відбувається тестування.

У разі порушення будь-якої з цих або інших вимог, що озвучить інструктор, тестування для цього учасника буде припинено, і він не отримає результат НМТ.

Початок роботи над тестом

По завершенню інструктивної частини кожен учасник отримає логін і пароль для входу в систему.

Увійшовши в систему, учасники тестування мають прочитати на екрані монітора правила проходження тесту.

Після цього учасник може розпочати виконання завдань тесту.

Відлік часу

Відлік часу починається з моменту, коли учасник увійшов до системи і ознайомився з правилами проходження тесту.

Відлік буде постійно знаходитись перед очима учасника тестування у тестовому вікні.

Відлік часу при повітряній тривозі

У разі оголошення повітряної тривоги, що триватиме незначний час, відлік часу буде призупинено на час вимушеної перерви.

Час на проведення тестування не буде зменшений. Після завершення тривоги тестування буде продовжене у звичайному режимі з поновленням відліку часу, що наданий вступнику для проходження тесту.

У разі тривалої тривоги (понад 2 години) учасник НМТ втратить можливість пройти тестування та отримати результат для вступу в цей день.

Водночас такий учасник зможе подати заяву про проходження НМТ під час додаткової сесії.

Робота з предметними блоками НМТ

Під час роботи з тестовими завданнями кожного предметного блоку учасник має позначати відповідь, яка, на його думку, є правильною, та зберігати свою відповідь.

Якщо учасник впевнений у відповіді, він може одразу позначати її як правильну. У разі сумнівів учасник може занотувати номер питання і блоку на чернетці, щоб пізніше повернутися до цього завдання.

Учасники тестування можуть виконувати завдання двох предметів в одному блоці (тобто української мови та математики – у першому бллоці до перерви, та історії України та предмета за вибором – у другому блоці після перерви) у будь-якому порядку.

Вступники мають право пропускати завдання і повертатись до їх виконання у межах 120 хвилин, тобто тестового часу одного блоку.

Використання чернетки

У процесі виконання завдань кожен учасник тестування має право використовувати чернетку.

З цією метою на столі у кожного учасника іспиту буде знаходитись чистий аркуш паперу, на якому можна буде робити будь-які обрахунки, позначки, нотатки, схеми тощо.

За необхідності учасник може скористатися додатковою чернеткою.

Чернетку не можна буде забрати з собою після завершення тесту.

Додаткові матеріали НМТ

У тестовій системі будуть доступні додаткові довідкові матеріали з математикихімії та фізики.

Учасники тестування зможуть під час тесту використати деякі формули та таблиці, дозволені процедурою.

Ознайомитись з ними можна заздалегідь.

Завершення тестування

Після того як учасник виконав усі завдання, необхідно натиснути кнопку «ЗАВЕРШИТИ ТЕСТУВАННЯ».

Якщо учасник пропустив якісь завдання або не зберіг правильну відповідь, система видасть повідомлення, на які саме завдання у якому блоці не надана або не збережена відповідь.

Учаснику варто повернутись до цих завдань та обрати відповіді, які, на його думку, є правильними. Ці відповіді треба зберегти.

Після цього необхідно знов натиснути кнопку «ЗАВЕРШИТИ ТЕСТУВАННЯ».

Якщо всі відповіді збережені, система повторно запитає, чи дійсно учасник хоче завершити тестування. Учасник має підтвердити свій намір, натиснувши «ТАК».

Після цього тестування для учасника є завершеним.

Отримання результатів НМТ

Одразу після підтвердження наміру завершити тестування учасник отримає на екрані результат з кожного з чотирьох предметних блоків.

Результат буде поданий у вигляді тестових балів, які набрав учасник НМТ з кожного предмета.

Офіційні результати для вступу до закладів вищої освіти за шкалою 100-200 балів кожен учасник основної сесії НМТ отримає до 4 липня у своєму електронному кабінеті.

Дізнатись результати за шкалою 100-200 балів кожен учасник може й самостійно, використавши таблиці переведення тестових балів з усіх предметів, оприлюднені в Порядку прийому до закладів вищої освіти.

Вихід з аудиторії

Після того, як учасник отримав свої результати у тестових балах, він має підійти до інструктора та повідомити про завершення тестування.

Потім він має здати чернетку, поставити підпис у відповідному протоколі, і лише після цього забрати речі й залишити аудиторію.

]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[Фінансова активність]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=24582 2025-03-23T21:07:25Z 2025-03-22T21:05:34Z У Нашій Першій вирує фінансова активність! У рамках Всесвітнього тижня грошей, під керівництвом учителя Величко Оксани Олександрівни, учні поринули у світ фінансової грамотності. Шестикласники 6-Б класу продемонстрували свою креативність, влаштувавши майстер-клас з виготовлення оригінальних гаманців у техніці орігамі. Кожен гаманець став унікальним витвором мистецтва, що поєднав естетику та практичність. А при розв'язуванні задач на відсотки в класі панувала атмосфера справжньої математичної битви! Учні, озброєні ручками та кмітливістю, кинулися у вир задач та дуже добре впоралися! Юні фінансисти з 7-Б класу продемонстрували свої знання у грі "Фінансова абетка" на Wordwall. А одинадцятикласники кинули виклик штучному інтелекту у захопливій квест-грі "Місія: перемогти ШІ". Вони продемонстрували свою кмітливість, логічне мислення та вміння працювати в команді, розгадуючи складні фінансові головоломки. А під час вивчення теми "Елементи статистики" учні 11 класу провели цікаве дослідження. Учитель Чайченко - Михлик Людмила, і як ми дійшли до сучасних електронних платежів та пройшли інтерактивну гру "Гроші – від ракушок до біткоїнів! " Діти 7 -Б класу вивчали, як працюють сучасні платіжні системи. Вони дізналися про банківські картки, мобільні платежі та інші способи розрахунків, які роблять наше життя зручнішим при ознайомленні з темою "Сучасні платіжні системи – гроші майбутнього вже тут!" Учні 8-А класу обговорили тему "Нумізматика – не просто хобі, а історія в кишені!", де дізналися, що нумізматика – це не лише колекціонування монет, а й можливість доторкнутися до історії. У 9-В класі відбувся захід "Яка цінність монетам: досліджуємо і діємо". Учні не лише уважно слухали, а й активно брали участь в обговореннях, ставили запитання та ділилися своїми думками. Старшокласники (10 -Б клас) досліджували еволюцію систем розрахунку. Вони дізналися, як змінювалися способи обміну грошима з часом, від бартеру до криптовалют при ознайомленні з темою "Минуле і сьогодення систем розрахунку – еволюція грошей! ". На цих заходах кожен учень зміг відкрити для себе нові горизонти та набути цінних знань. #ГраНавчанняДобробут, #GMWUkraine2025 та #ThinkBeforeYouFollow, #WiseMoneyTomorrow, #GMW2025.

]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[Пташок зустрічаю у рідному краю]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=24617 2025-03-23T21:20:39Z 2025-03-21T21:17:20Z Сьогодні учні 4А класу(учитель Олена Калініч) взяли участь у святковому заході "Пташок зустрічаю у рідному краю". Готувалися до свята заздалегідь: відвідали виставку у Моринцях "Птахи-вісники добра", обмінялись враженнями, з радістю готували пташок під час майстер-класу "Голуб - пташка миру", просили щиро, щоб приніс нарешті нам цю довгоочікувану звістку про мир, хлопці майстрували годівнички, дівчата співали пісень, слухали неймовірні трелі пернатих, ділились цікавою інформацією про птахів України. Насамкінець заходу поласували смачними жайворонками з тіста, які для них спекли батьки, дотримуючись давніх традицій наших предків, що в такий спосіб зустрічали весну!

]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[Тиждень протипожежної безпеки]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=24591 2025-03-23T21:12:47Z 2025-03-21T21:10:06Z
З метою підвищення обізнаності учнів про правила пожежної безпеки та навчання дій у надзвичайних ситуаціях, у нашій школі з 17.03 по 21.03 проходив Тиждень протипожежної безпеки. Упродовж цього тижня були проведені заходи, спрямовані на формування у дітей навичок безпечної поведінки.
До учнів 4-6 класів завітала команда “Flash” та провела «Нелекціі» про причини виникнення пожеж, правила користування електроприладами та первинними засобами пожежогасіння.
Були проведені шкільні зібрання "Обережність рятує життя" для учнів 5-11 класів, метою яких є підвищення рівня обізнаності учнів про безпеку в різних життєвих ситуаціях.
Відбулася зустріч з працівниками Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), які розповіли про свою роботу та відповіли на запитання учнів. Ця зустріч допомогла дітям усвідомити важливість роботи рятувальників та навчила їх правил безпечної поведінки в різних ситуаціях.
Завдяки проведеним заходам, учні школи поглибили свої знання про правила пожежної безпеки та навчилися діяти в екстремальних ситуаціях. Ми сподіваємося, що ці знання допоможуть їм зберегти своє життя та життя оточуючих.
Пам'ятайте:
Не грайтеся з вогнем!
Не залишайте без нагляду електроприлади!
У разі пожежі телефонуйте 101!
Ми закликаємо всіх учнів та їх батьків дотримуватися правил пожежної безпеки в повсякденному житті.
]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[Всесвітній тиждень грошей]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=24586 2025-03-23T21:09:31Z 2025-03-21T21:08:04Z Наша Перша зустріла екватор Всесвітнього тижня грошей! Юні фінансисти з 3-Б класу (учитель Л. Круковська) занурилися у світ української гривні, переглянувши захоплюючий відео-урок та створивши власні монети з солоного тіста. Їхні роботи – справжні витвори мистецтва! А тим часом, 2-Б клас (учитель Л. Лісанова) провів майстер-клас, де кожен зміг відчути себе справжнім скульптором, виготовляючи власні гроші. 6-Б клас (учитель Л. Яхненко) розкрив свої творчі таланти, створюючи яскраві малюнки на теми "Гроші" та "Бюджет", " Заощадження". 4-Б клас (учитель Л. Стадник) перетворився на міні-банківську установу, де кожен розробив макет власної гривні. Фантазія дітей не знає меж! 5-В клас (учитель М. Видиш) досліджував історію українських грошей, вивчав брошури та переглядав відео про видатних діячів, зображених на гривнях. 9-А клас (учитель М. Тарасенко) влаштував справжній інтелектуальний батл між людським розумом та штучним інтелектом у розв'язанні фінансових задач. ШІ переміг, але діти показали чудові результати. 9-Б клас (учитель В. Волошин) провів захоплюючий аукціон цінних паперів, де кожен зміг відчути себе справжнім інвестором. Учні 7-А класу відвідали шкільну бібліотеку, де на них чекала цікава та пізнавальна програма. Бібліотекар Л. Білей провела захопливу вікторину про гроші, під час якої діти продемонстрували свої знання та дізналися багато нового; переглянули відео про процес виробництва гривні, що дозволило їм зазирнути за лаштунки грошової системи України та ознайомись з книгами з фінансової грамотності, які є в шкільній бібліотеці. Учні 11 класу вважають, що сучасні технології, такі як інтернет, мобільні пристрої та блокчейн, кардинально змінюють спосіб, яким ми використовуємо гроші: від паперових до безготівкових розрахунків : платіжні картки, мобільні додатки та онлайн-сервіси дозволяють здійснювати миттєві безготівкові розрахунки в будь-якій точці світу (учитель Н. Скляренко). Тиждень грошей – це не лише про цифри, це про фінансову грамотність, творчість та вміння працювати в команді. #ГраНавчанняДобробут #GMWUkraine2025 та #ThinkBeforeYouFollow #WiseMoneyTomorrow #GMW2025.

]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[День горобця]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=24655 2025-03-23T21:36:20Z 2025-03-20T21:34:08Z 20 березня відзначають всесвітній День горобця. Учні 7-х класів активно долучились і дослідили проблему зникання цих птахів. Учні переглянули відео про горобців, підготували виступи про особливості цих пернатих, намалювали чудові малюнки, дослідили асортимент їхньої їжі. Горобець один з найпоширеніших птахів як в Україні, так і на Землі. Багато хто сприймають їх як безтурботних стрибунів, які цілими днями цвірінькають і купаються в калюжах.Та насправді вони не такі прості як здаються.
На волі горобці живуть переважно від 4 до 5-ти років. За будівництво гнізда відповідальні самці. Поки йдуть роботи вони намагаються привабити партнерок. Горобчихи оцінюють горобця і нерухомість і тоді роблять своє рішення. Горобці — однолюби. Вони створюють сім'ю раз і на все життя. Вони люблять приймати пісочні ванни. Птахи повністю занурюються в пісок і чистять своє пір'я від паразитів. Головна їхня місія - це регулювання чисельності комах.
]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[Всесвітній день Землі]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=24645 2025-03-23T21:33:38Z 2025-03-20T21:31:34Z 20 березня Всесвітній день Землі, який відзначається в день весняного рівнодення. Ця дата пов'язана з астрономічним явищем, коли день і ніч майже рівні по тривалості. Він символізує пробудження природи та початок нового циклу. Учні 7А, 7Б та 10 Б класів долучились до вивчення історії цього свята, переглянули відео, визначили проблеми нашої планети та шляхи їх розв"язання. Учні 5Б та 8Б класів зіграли в гру "Сортуємо сміття правильно", визначили правила сортування побутових відходів. Учні 5А і 5В класів створили власні моделі нашої планети, вивчили зовнішню і внутрішню будову. Жага до знань наших учнів вражає.

]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[Всесвітній день щастя]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=24637 2025-03-23T21:31:01Z 2025-03-20T21:29:15Z
20 березня 2013 року ми вперше святкували одне з незвичайних та найоригінальніших свят «Всесвітній день щастя»!
Цей день нагадує всім нам, що необхідно радіти життю і бути вдячним за те, що нам дарує доля!
Сьогодні учні 3-А класу говорили про дуже важливу річ в житті людини – про ЩАСТЯ, про те, що означає бути щасливим і що треба для цього робити.
Що потрібно дитині для щастя? Кожен по-своєму відповідав на це запитання, але в кожній відповіді було одне важливе бажання – мир в Україні, спокій, навчання. Бо дуже добре жити там, де є злагода, любов, взаєморозумінні.Також відзначили сім'ю, здоров'я, дружбу, радість.
Третьокласники уважно слухали біблійську легенду «Людське щастя», створили «Мапу щасливих дітей». Отримали «авіаквитки» в Країну Щасливих Мрій.
Щастя є… Воно велике, безмежне, для кожного різне.
]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[Триває Всесвітній тиждень грошей]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=24631 2025-03-23T21:28:18Z 2025-03-20T21:25:42Z В школі триває Всесвітній тиждень грошей, протягом якого учні беруть участь у різноманітних заходах, спрямованих на підвищення їхньої фінансової грамотності. Учні 5-А класу під керівництвом вчителя В. Фоміної складали пазли про монети та паперові гроші, а також переглянули відео про історію української гривні. Цікаві завдання допомогли дітям краще зрозуміти, як влаштовані гроші та як вони змінювалися з часом. Маленькі школярі з 3-А класу разом із вчителем С. Кравченко вивчали банкноти та монети України. Вони грали в захоплюючі ігри: «Допоможіть родині знайти загублені гроші», «Скільки монет назбирав Миколка», «Важливі покупки». Також діти складали пазлики за коміксом та онлайн-пазл «Петрик і Катруся» і переглянули повчальну казку «Казка про монетку». Ці інтерактивні заняття допомогли учням засвоїти основні поняття про гроші та їх використання. Учні 7-А класу під керівництвом учителя В. Волошина побували на віртуальній екскурсії в Музеї грошей НБУ. Старшокласники з 9-А, 9-Б та 9-В класів під керівництвом вчителя Л. Подрушняк переглянули відео про інвестиції та закріпили свої знання через гру Kahoot «Інвестиції». Ці заняття дали учням можливість дізнатися більше про важливі аспекти фінансового планування та інвестування. Всесвітній тиждень грошей – це чудова можливість для учнів різного віку дізнатися більше про фінанси, навчитися правильно розпоряджатися грошима та планувати своє майбутнє.

]]>
-1