:: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 :: :: Офіційний сайт Смілянської ЗОШ І - ІІІ ступенів №1 :: 2024-11-22T04:57:07Z http://www.nasha-persha.org.ua/feed/atom WordPress Фоміна Віра <![CDATA[Що корисно вміти дошкільнику]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=23949 2024-11-22T04:57:07Z 2024-11-21T04:55:12Z Головне завдання домашньої дошкільної підготовки дітей — розвиток всіх необхідних умінь та навичок, які полегшують процес становлення учнем. Далі ми розповімо що повинна знати дитина до школи. Особливу увагу варто приділити таким показникам готовності дитини до школи:

  • Розвиток мовлення.

Сюди входить не тільки постановка всіх звуків, а й розвиток оповідної мови. Як тренування підійде придумування історій, розмови на різні теми та інше. Малюк повинен навчитися грамотно будувати свою розповідь, щоб вона була зв'язаною, узгодженою та послідовною.

  • Мислення.

Багато спілкуйтеся з малюком, показуйте йому різні предмети та явища, говоріть про їх загальні риси та відмінності. Ще до школи, дитина повинна вміти порівнювати явища, узагальнювати схожі предмети в одну групу, знаходити схожі предмети за певною ознакою чи прибирати з групи предметів невідповідний.

  • Пам'ять.

Хоч в цьому віці діти і сприйнятливі до нової інформації, до питання розвитку пам'яті також потрібно підійти дуже відповідально. Для цього досить вчити з малюком вірші та пісні, просити його повторити речення, яке ви тільки що озвучили і т.д. Також є маса дидактичних матеріалів та ігор, які спрямовані на поліпшення довільного запам'ятовування.

  • Моторика.

Виконання будь-яких дій продумано та акуратно просте завдання для дорослої людини, але не для дитини. Це вимагає хорошої концентрації та координації. У розвитку цих навичок допоможуть найрізноманітніші практики та ігри, включаючи розфарбовування, штрихування, прописи та інші дії, де потрібна акуратність.

  • Концентрація, уважність та посидючість.

Розвинути ці вміння можна за допомогою систематичних та регулярних занять. Почніть з малого — недовгі заняття в одному і тому ж місці та в певний час. Далі можна збільшувати час безвідривного навчання, але не довше 20 хв.

  • Математичні знання.

Тут досить навчити малюка азам: рахунок до 10, віднімання та додавання в цих межах, перерахування чисел від меншого до більшого і навпаки, визначення пропущених чи повторюваних чисел. Можна практикувати навички рахунку в звичайному житті, рахувати предмети на прогулянках, додавати їх та віднімати. Крім цього, рекомендуємо ознайомити дитину з поняттями розміру предметів, вагою, а також навчити її орієнтуватися в часі по звичайному та електронному годиннику.

  • Знання про навколишній світ.

Ще до школи, дитина повинна знати в якій країні вона живе, в якому місті та за якою адресою, а також столицю своєї країни. Потрібно щоб вона вивчила сезони, місяці та їх послідовність, на які проміжки ділиться доба, скільки в ній годин, скільки днів у тижні та їх послідовність. Важливі знання про природу, основні види рослин і тварин, дорожні правила та існуючі професії. Дитина повинна знати як її звуть, скільки їй років, за якою адресою вона проживає і з ким, а також знати повні імена батьків та їх професію.

Основні принципи успішної підготовки дітей до школи — регулярність, відсутність примусу та дотримання конкретних правил. Це дозволить малюкові домогтися необхідних результатів та прищепить дисципліну, яка знадобиться для регулярних занять в школі. Це саме те, що повинна знати дитина йдучи в перший клас.

]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[Тест на визначення готовності дитини до школи]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=23946 2024-11-22T04:54:43Z 2024-11-21T04:52:49Z Чи готова дитина до школи ?

  • Чи хоче Ваша дитина йти до школи?
  • Чи думає Ваша дитина про те, що у школі вона багато дізнається й навчатися буде цікаво?
  • Чи може Ваша дитина самостійно виконувати справу, яка потребує зосередженості, впродовж 30 хвилин (наприклад, збирати пазли)?
  • Чи Ваша дитина у присутності незнайомих анітрохи не соромиться?
  • Чи вміє Ваша дитина складати розповіді за картинкою не коротші, ніж із п’яти речень?
  • Чи може Ваша дитина розповісти напам’ять кілька віршів?
  • Чи вміє вона змінювати іменники за числами(однина та множина)?
  • Чи знає Ваша дитина алфавіт?
  • Чи вміє Ваша дитина рахувати до 10 і в зворотному порядку?
  • Чи може Ваша дитина назвати своє прізвище, ім’я та домашню адресу?
  • Чи має Ваша дитина розвинуту дрібну моторику?
  • Чи любить вона малювати і розфарбовувати картинки?
  • Чи може Ваша дитина користуватися ножицями і клеєм (наприклад, робити аплікації)?
  • Чи може вона зібрати пазли з п’яти частин за хвилину?
  • Чи знає дитина назви диких і свійських тварин?
  • Чи може вона узагальнювати поняття (наприклад, назвати одним словом овочі помідори, моркву, цибулю)?
  • Чи любить Ваша дитина самостійно працювати – малювати, збирати мозаїку тощо?
  • Чи може вона розуміти і точно виконувати словесні інструкції?

Кожна позитивна відповідь оцінюється одним балом. Результати тестування залежать від кількості позитивних відповідей на запитання тесту. Отже, якщо балів:

15 – 18 – дитина готова йти до школи. Ви не дарма з нею працювали, а шкільні труднощі, якщо і виникнуть, можна буде легко подолати;

10 – 14 – Ви на правильному шляху, дитина багато чого навчилася, а запитання, на які Ви відповіли “ні”, підкажуть Вам, над чим іще потрібно попрацювати;

9 і менше — постарайтеся приділяти більше часу заняттям з дитиною, зверніть увагу на те, чого вона не вміє.

]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[Готовність до школи]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=23943 2024-11-22T04:51:54Z 2024-11-21T04:49:17Z ЧИ ПОТРІБНО ГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО 1 КЛАСУ?

Вступ до школи — дуже важливий момент для дитини та її батьків. Багато дітей з готовністю та натхненням відправляються в перший клас, але далеко не всім такі зміни даються легко. Рік перед школою дає можливість батькам підготувати дитину до школи не тільки купивши все для успішного навчання, а й заклавши в неї всі необхідні знання та вміння.

Кожна з необхідних навичок для успішного навчання та соціалізації з'являється не моментально, тому ми планово та рівномірно готуємося до школи, розподіляючи навантаження. Займаючись підготовкою до першого класу, потрібно постаратися охопити всі необхідні навички та вміння, щоб закласти базу знань для майбутнього першокласника.

Так чи потрібно готувати дитину до школи? Готувати до школи обов'язково, але при цьому, вам не потрібно намагатися випереджати шкільну програму, вивчаючи її ще до початку навчального року. Це вже завдання вчителя, для батьків головне навчити необхідним азам для успішного навчання та взаємодії з майбутніми однокласниками. Якщо перестаратися і дати занадто багато знань, це може надати протилежний ефект та призвести до втрати інтересу, адже малюкові буде просто нудно на уроках.

]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[Вітаємо призерів ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені П.Яцика]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=23930 2024-11-11T18:07:55Z 2024-11-09T18:06:22Z
ШУМЕЙКО ВЛАДИСЛАВУ, ученицю 5А класу, І місце та учителя ЯКИМІВ ВАЛЕНТИНУ ПЕТРІВНУ
ЦАРЕНКО ІРИНУ, ученицю 6Б класу, ІІІ місце та учителя ТКАЧЕНКО ЛЕСЮ ЛЕОНІДІВНУ
ХЛІВНУ СОФІЮ, ученицю 7А класу, І місце та учителя МАСЛЮК МАРІЮ ВОЛОДИМИРІВНУ
ГАРКУШУ ЄЛИЗАВЕТУ, ученицю 8А класу, ІІІ місце та учителя ТКАЧЕНКО ЛЕСЮ ЛЕОНІДІВНУ
ЛОПУШАНСЬКОГО МАКСИМА, учня 9Б класу, ІІІ місце та учителя СКЛЯРЕНКО НАДІЮ СЕРГІЇВНУ
ПОТОПНІНУ ВІКТОРІЮ, ученицю 10А класу, І місце та учителя СОРОЧИНСЬКУ СВІТЛАНУ КИРИЛІВНУ
М О Л О Д Ц І !
]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[Вітаємо призерів ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з англійської мови]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=23927 2024-11-11T18:05:57Z 2024-11-09T18:04:43Z
ЛАНОВУ ОЛЕКСАНДРУ, ученицю 11 класу, ІІ місце
ПЛАКСЮКА ІГОРЯ, учня 9А класу, ІІІ місце
Вітаємо учителів англійської мови ЧЕРНИШ ОЛЬГУ ВІКТОРІВНУ та КАГАМЛИК ІРИНУ ГЕННАДІЇВНУ
]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[До уваги батьків! Вакцинація!]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=23898 2024-11-08T17:39:04Z 2024-11-08T17:39:04Z Чому варто дотримуватися календаря щеплень?

Захист від небезпечних хвороб: Вакцини захищають дітей від таких захворювань, як кір, поліомієліт, дифтерія, кашлюк, гепатит B та інших. Ці хвороби можуть призвести до серйозних ускладнень, інвалідності та навіть смерті.

Профілактика епідемій: Вакцинація допомагає запобігти спалахам інфекційних захворювань, які можуть призвести до великої кількості хворих і смертей.

Безпечність: Сучасні вакцини є дуже безпечними. Перед їхнім використанням проводяться численні дослідження, а побічні ефекти, як правило, є незначними та короткочасними.

Український календар щеплень розроблений з урахуванням особливостей вірусної циркуляції в нашій країні та рекомендацій ВООЗ. Він постійно оновлюється з метою забезпечення максимального захисту дітей. Дотримання календаря щеплень гарантує, що дитина отримає всі необхідні вакцини у віці, коли її організм найбільш готовий до їх сприйняття.

Вакцинація – це один з найважливіших інструментів профілактики інфекційних захворювань у дітей. Дотримання календаря щеплень забезпечує максимальний захист дитини від небезпечних хвороб. Не нехтуйте здоров’ям своїх дітей – вакцинуйте їх вчасно!

]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[Вітаємо призера ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=23923 2024-11-08T18:09:39Z 2024-11-07T18:08:15Z
Вітаємо ЛОПУШАНСЬКОГО МАКСИМА, учня 9Б класу, який посів ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з фізики.
Вітаємо Бойко Світлану Миколаївну!
]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[“Наступність в освітньому процесі”]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=23920 2024-11-08T18:07:44Z 2024-11-07T18:06:20Z Сьогодні вчителі початкових класів Нашої Першої взяли участь у методичному заході, проведеному та підготовленому вихователями дитячого садочка "Сонечко" "Наступність в освітньому процесі". Цікаві креативні форми роботи з дітьми, сучасні педагогічні технології:"Стіни, стеля, які говорять "Катерини Крутій, музейна педагогіка, Реджіо середовище, віртуальні музеї, віммельбухи, мудри, картки сили Світлани Ройс, сторікубс, кінезіологічні вправи допоможуть нам, вчителям, під час роботи з дітьми молодшого шкільного віку, особливо з першокласниками, що сприятиме швидшій адаптації дітей.
Дякуємо за теплий прийом, цікаві та змістовні форми роботи!
]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[Урок медіаграмотності]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=23914 2024-11-08T18:05:38Z 2024-11-07T18:01:28Z Що означає бути медіаграмотним? Бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно, й визначити, наскільки надійною є ця інформація. Бути медіаграмотним означає бути здатним оптимально використовувати відповідну інформацію, зберігаючи її розумно, й ділитися нею з іншими.
Сьогодні учні 8-В та 10-А класів (вчителі Дубовик В.О та Палієва С.І.) взяли участь у національному онлайн уроці з медіаграмотності.
Тематика уроку охоплювала найбільш актуальні питання сучасного інформаційного середовища: як розпізнавати фейки, штучний інтелект і виклики його залучення, протидія хейту в інтернеті та розуміння історичних подій. Старшокласники, спостерігаючи за квестом, отримали знання, які стануть їм в нагоді у майбутньому.
]]>
-1
Фоміна Віра <![CDATA[Вітаємо призерів ІІ (міського) етапу Всеукраїнської олімпіади з економіки]]> http://www.nasha-persha.org.ua/?p=23911 2024-11-08T18:00:12Z 2024-11-05T17:58:02Z
ШЕВЧЕНКА АРТЕМА, учня 9А класу, ІІІ місце
ДЕРКАЧА ДМИТРА, учня 10А класу, ІІІ місце
ПАНАСКО ВЛАДУ, ученицю 11 класу, ІІІ місце
Вітаємо ПОДРУШНЯК ЛЮБОВ ІВАНІВНУ
]]>
-1