19 грудня 2013 | Фоміна Віра

«Нове життя – це нові ми»

«Нове життя - це нові ми»

10 грудня 2013 року відбувся міський фестиваль соціально-психологічних театрів шкіл міста. Наш шкільний соціально-психологічний театр «Нове життя» також брав участь у фестивалі і посів І почесне місце. отримавши Диплом у номінації «Кращий театр року».
Слід зазначити, що соціально-психологічний театр на сьогодні – це один із способів самопрезентації, самовияву та самоактуалізації учнів. Це -найефективніший спосіб формування позитивних ціннісних орієнтацій підлітків, утвердження здорового способу життя. Принципами діяльності театру:
- Цілеспрямоване створення емоційно-збагачених виховних ситуацій;
- Особистісно-розвивальне спілкування;
- Використання співпереживання , що передбачає розвиток у підлітків емоцій та почуттів;
- Систематичний аналіз власних та чуттєвих чинників.
Соціально-психологічний театр у нашій школі вже існує 12 років. Змінювались керівники, програми, проблеми…Цього року тема «Соціальне сирітство» була найактуальнішою. ЇЇ дуже вдало змогли розкрити автори сценарію: практичний психолог Силка Н.А. та соціальний педагог Линник С.В.
Процес підготовки, підбору матеріалів та акторів був тривалим і дуже ретельним, і до речі, це все відбувалося в цілковитій таємниці. Акторами театру стали учні старших та молодших класів: Собакін Назар (3-А клас), Горицька Вероніка, Шевчук Марія (5-А клас), Веремієнко Артур (6-Б клас), Нестеренко Яна, Тютенко Анастасія (10 клас), Бреус Вікторія, Вощинська Ангеліна, Галіба Яна, Городов Владислав, Рябова Ніка, Яхненко Валерія (11 клас).
Виступ театру «Нове життя» був першим, і найбільш чуттєвим та показовим. Актори показали злагоджену командну роботу, всю палітру материнських почуттів та біль від самотності. Дійсно була зачеплена найбільша проблема сьогодення – соціальне сирітство – адже зараз більшість матерів думають лише про матеріальне забезпечення своєї родини, а не про моральний розвиток та психічний стан своїх дітей. Так, матір-карьеристка думає лише про гроші, матір-алкоголічка та матір-домогосподарка – лише про свої відчуття і власне задоволення, матір-заробітчанка змушена обставинами заробляти гроші в іншій країні, вона вважає що гроші компенсують любов. Але в реальності все не так – діти страждають, вони ніби замкнені в клітці відчуження та знедолення, вони не відчувають тієї справжньої любові, котру може дарувати мама своїм теплом і підтримкою.
Окрема роль була відведена вищим силам, як обставинам, котрі можуть розлучати дітей з матерями, і як сили добра, котрі, навпаки, допомагають з`єднатися, зрозуміти свої помилки, відновити стосунки з дітьми.
Це був більше ніж виступ. Це показовий виступ реалій життя. Це була ціла палітра емоцій, неперевершена гра акторів та життєвий урок, котрий всі мають засвоїти. Хочеться побажати шкільному соціально-психологічному театру «Нове життя» нових творчих здобутків!

Вікторія Ромащенко,
випускниця школи №1

 

«Нове життя  - це нові ми»

 

«Нове життя  - це нові ми»

 

«Нове життя  - це нові ми»

 

«Нове життя  - це нові ми»

 


Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете залишити відгук, або зворотне посилання з Вашого власного сайту.