4 червня 2021 | Фоміна Віра

Пам’ятка щодо дотримання громадянами правил безпеки на залізничному транспорті

Основними причинами травмування громадян на залізниці залишається порушення ними правил безпеки на залізничному транспорті.
Це, зокрема, перехід залізничних колій пере потягом, що наближається;
ходіння безпосередньо по коліях або близько до них (на відстані менше п’яти метрів до крайньої рейки);
знаходження надто близько від краю пасажирської платформи (менше, ніж півметра) під час проходження поїзда, ігнорування попереджувальних звукових та світлових сигналів залізничних переїздів.
Справжньою катастрофою на сьогодні є користування мобільними телефонами, аудіоплеєрами з навушниками поблизу залізничного полотна та стихійний перетин громадянами залізничних колій у необладнаних для цього місцях.
Невтішна статистика свідчить про те, що підлітки наражають себе на небезпеку для того щоб розмістити екстремальне фото в соціальних мережах, щоб виділитись серед друзів, не розуміючи що номінальна напруга в контактній мережі складає 27,5 тисяч вольт, а гальмівний шлях поїздів в середньому становить 600-800 метрів.
Випадки травмування та загибель людей відбуваються внаслідок порушення самими потерпілими «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті», а саме:
- під час ходіння по залізничним коліям та переходу через колії в невстановлених місцях;
- через особисту необережність пасажирів при посадці та висадці в вагони;
- проникнення громадян на об’єкти залізничного транспорті з метою особистої наживи;
- безцільне знаходження на залізничних станціях та перегонах;
- дитячі пустощі, безконтрольність з боку батьків.
Для збереження вашого життя та здоров’я виконуйте основні правила поведінки на залізничному транспорті:
1. Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).
На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії».
2. Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо).
3. При наближенні поїзда до перону або платформи громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, моторвагонного рухомого складу та іншого спеціального самохідного рухомого складу, уважно слухати оповіщення, що передаються по гучномовному зв'язку.
4. При наближенні поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо) треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.
5. Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів.
6. Переходити колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі.
При відсутності шлагбаума (коли переїзд не охороняється) перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається поїзд (або локомотив, вагон, дрезина тощо).
Пішоходам категорично забороняється:
1. Ходити по залізничних коліях та наближатися до них на відстань менше п'яти метрів.
2. Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.
3. Переходити колію зразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.
4. Переходити та переїжджати залізничні колії при закритому положенні шлагбаума або при червоному світлі світлофора та звуковому сигналі переїзної сигналізації.
5. На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для переходу через колію.
6. Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.
7. Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.
8. На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.
9. Наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.
Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також на конструкції мостів, освітлювальних вишок тощо.
10. Класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.
11. Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття поїзда до його повної зупинки.
12. Обходити вагони, що стоять на колії, на відстані менше п’яти метрів від крайнього вагона.
13. Проходити між розчепленими вагонами, що стоять на колії, якщо відстань між ними менше десяти метрів.
14. Сидіти на краю посадкової платформи, перону.
15. Знаходитись на об’єктах залізничного транспорту в стані алкогольного сп’яніння.
16. Ставити особисті речі на краю платформи, перону.

Роздрукувати статтю
Категорія: Варто знати
Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0. Ви можете прокрутити до кінця та залишити відгук. Пінги в даний час не допускаються.