Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0.
Ви можете прокрутити до кінця та залишити відгук. Пінги в даний час не допускаються.
Ви повинні авторизуватися, щоб залишити коментар.
Ви повинні авторизуватися, щоб залишити коментар.
Словом і знаннями славимо Тараса!
З місяцем березнем пов’язано багато важливих подій. Але про одну пам’ятають усі люди, і не тільки українці.
Щороку приходить до нас весна, а з нею – Шевченківські березини. Цьогоріч це не просто дні вшанування генія творчості Т.Шевченка, а ювілейні 205 роковини з дня народження нашого славного земляка!
Для учнів Нашої Першої підготовка до гідного вшанування пам’яті Кобзаря розпочалася ще восени: успішною була участь школярів у Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. Т.Шевченка.
А уже в березні Шевчук Марія та Василенко Максим взяли участь у конкурсі поетичних творів «Тарасовими шляхами», успішно справилися із завданнями Всеукраїнської гри «Соняшник».
Сонячним був цей тиждень для учнів школи, бо опромінювався думкою, словом Великого Кобзаря.
Зачарував школярів виступ учнів 8-Б класу, які під час шкільної лінійки «Колись далекі ті слова знов задзвенять кобзарською струною» намагалися донести усю важливість життєвого подвигу Тараса Шевченка. Цікавими були і літературно-музичні композиції «Зоря дитинства Т.Шевченка», підготовлені учнями 2-4 класів, і літературний квест «Сторінками Кобзаря», у якому взяли участь учні 6-х класів, а учні 5-В класу створили із пазлів колективний портрет Великого Кобзаря.
Вшануванням пам’яті Т.Шевченка стало свято Поезії – конкурс читців - декламаторів, учасниками якого стали учні нашої школи.
Непомітно пройшов час у царстві мудрого й красивого, правдивого й цінного, сильного й ласкавого, доброго й мужнього слова. Поезія – це вогник, схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини. Тому гаслом свята стали рядки:
Хай палає свічка.
Хай палає,
Поєднає нас вона в цей час.
Друзів голоси нехай лунають,
Слово й музика нехай єднають нас.
Лилося слово поета – полум’яне, як і його життя. Щиро звучали і поетичні спроби юних. Линули і думки Кобзаря, перелиті в пісню. І атмосфера, що панувала у затишній залі, аж ніяк не нагадувала, що тут відбувається змагання, конкурс. Кожен присутній ще і ще проникався силою Слова, його красою і неповторністю. Щирими гучними оплесками нагороджували кожного, хто не читав, не декламував, а «проживав» змість обраного твору. Учні 11 класу організувалися у флешмоб «Читаємо полум’яне слово Кобзаря», а Горицька В, учениця 10-А класу, автор поезій-посвят Тарасу Шевченку, неодноразова учасниця конкурсу «Тарасовими шляхами», поділилася власним розумінням і сприйняттям творчості знаного у всьому світі земляка.
Закінчилося свято, а в душі народжуються нові думки, слова, прагнення – возводиться духовний собор. І хочеться, щоб він не був зруйнований проблемами буденщини та байдужістю.
У цьому році вперше учні школи узяли участь у флешмобі «Нас єднає Шевченкове крилате слово», коли кожен читав улюблені рядки з творів Поета. А ще школярі та педагоги стали учасниками глобального флешмобу GlobalShevchenko «Шевченко у моєму житті».
А попереду – невідкриті острови життя і творчості Поета.
Щиро і натхненно звучало Поетове слово з уст його шанувальників,
«Між нас тобі, Тарасе, жити!» - такий девіз обрали учні 9-10 класів , готуючись до брейн-рингу «Відомий і невідомий Шевченко».
Творчий та життєвий шлях Тараса Шевченка набагато цікавіше вивчати , застосовуючи прийом гри. Як відомо, найкраще запам’ятовується те, що дивує. Так учні 10-11 класів спробували свої сили та перевірили рівень знань у брейн-ринзі. Гра виявилась насиченою, з приємними несподіванками та відкриттями як для учнів, так і для вчителів. Команди боролись за кожен бал у грі, виявляючи знання та креативність. Деякі факти із життя Шевченка , назви його поезій відгадували з першої секунди, а дещо вже призабули, тому гра була насичена різними цікавими відповідями. Справедливе журі винесло «вердикт» гри : переможці – команда 11 класу «Послідовники Шевченка», друге місце посіла команда 10-Б класу з досить оригінальною назвою « Енгельгардці», і лише на півтора бала за крок до другого місця виявилась команда 10-А класу «Гайдамаки».
Глядачі і водночас групи підтримки теж змогли проявити свої знання з творчості Кобзаря. Їм запропонували назвати пісні на слова Тараса Григоровича Шевченка, визначити, з якою подією життя Кобзаря пов’язані його картини.
Всі ми знаємо Тараса як поета, художника, письменника, але не треба забувати, що Шевченко – насамперед людина, і йому притаманні слабкості.
Конкурс «Чорна скринька» привідкрив нам таємниці життя Тараса. Багато переказів, бувальщин можна знайти у літературі про цікаві випадки із життя поета.
Учням треба було назвати речі, які зіграли певну роль у певних ситуаціях. Тарасові поезії звучали в залі, пісня линула і радувала серця. Не хотілося залишати гру, всі пройнялися духом Кобзаря.
Напевне, немає жодної людини в Україні, яка не задумалася над питанням: «Чи знаю я Шевченка?»
Під час проведення у школі традиційного Шевченківського тижня учні мали змогу ще раз доторкнутися до чистого, незамуленого і незнищенного цілющого джерела, з якого черпав свій талант Великий Кобзар, пройти стежками його нелегкої долі, вшанувати того, хто не лише влучно говорив, але й боровся за свободу, мир і спокій у нашому українському домі.
Вивчаймо творчість Тараса Шевченка, шануймо пам’ять великого пророка, гордімося тим, що ми – земляки, нащадки Тараса. Несімо гідно його ім’я у світ!