Ви можете слідкувати за відповідями до цього запису через стрічку RSS 2.0.
Ви можете прокрутити до кінця та залишити відгук. Пінги в даний час не допускаються.
Ви повинні авторизуватися, щоб залишити коментар.
Ви повинні авторизуватися, щоб залишити коментар.
«Пошук. Сміла»: пам’ять серця
Щороку 22 вересня відзначають День партизанської слави. Ця пам’ятна дата вибрана не випадково, саме 22 вересня вважається початком партизанського руху на території України. Цього дня учні 10-х класів Нашої Першої разом з Івановим Андрієм Костянтиновичем - активістом, працівником Смілянського музею та членом громадської організації «Пошук. Сміла», відвідали братські могили, які знаходяться обабіч дороги Сміла-Білозір’я-Черкаси.
Варто трохи заглибитись в історію, щоб зрозуміти, наскільки День партизанської слави України важливий для нашої країни та для нас зокрема. Під час Великої Вітчизняної війни 1941-45 років на території нашої Батьківщини налічувалося більше 1 мільйона людей, які були учасниками партизанського руху. Всі вони входили більше, ніж у 6200 партизанських загонів, і завдавали нищівних ударів військам ворога. Вже після закінчення війни було нагороджено понад 200 тисяч партизанів, 223 з них отримали звання Героя Радянського Союзу.
Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки Великої Вітчизняної війни нанесли нечуваної шкоди живій силі, інфраструктурі та техніці противника, здійснили неоціненний внесок у наближення Великої Перемоги над фашистами та їх союзниками. У цей день ми складаємо шану тим, хто не дожив до наших днів, і тим, хто через усе життя несе біль від ран, від втрати бойових побратимів, гіркі спогади про труднощі партизанських стежок.
Орловська Т.О., Линник С.В., учителі історії